pączki domowej roboty
Bez kategorii

Tłusty czwartek – święto łasuchów

Tłusty czwartek to najlepszy dzień w roku dla wszystkich łasuchów i wielbicieli pączków. Jest to święto ruchome i w tym roku wypada 23 lutego. Podstawowe pytanie jakie padnie w tym dniu to „ile?” i można na nie odpowiadać bez najmniejszych wyrzutów sumienia. My także będziemy świętować i przygotowaliśmy dla Was sprawdzony przepisy oraz produkty niezbędne do słodkich wypieków. Warto też wspomnieć, że tradycja wywodzi się z dawnych pogańskich czasów kiedy tłustą biesiadą świętowano pożegnanie zimy i nadejście wiosny, a na deser serwowano pączki z ciasta chlebowego. Obecnie tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału i na stałe wpisał się w polską tradycję.

Sprawdzone przepisy na łakocie

Najpopularniejsze potrawy na tłusty czwartek to pączki i faworki zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami. My proponujemy przepis z bloga kulinarnego Moje Wypieki na klasyczne pączki nadziewane domowymi powidłami, oprószone cukrem pudrem. Podawane jeszcze ciepłe, znikają błyskawicznie. Przepis na faworki natomiast polecamy prosto z bloga kulinarnego Kwestia Smaku.

Co potrzebne jest do wypieku pączków i faworków?

Podstawowe składniki do obu wyrobów to m.in. mąka pszenna, mleko, drożdże, jajka, masło i cukier. Powidła do nadzienia pączków, najlepiej sprawdzają się te domowej produkcji, ale można także skorzystać z gotowych propozycji które znajdziemy na sklepowych półkach.

Wybraliśmy dla was także najlepsze produkty w specjalnie na tę okazje przygotowanym zestawieniu. Pamiętajcie, że nie ważne ile zjemy pączków tego dnia tylko jakie… Zabieramy się do pieczenia i życzymy Smacznego!

Copyright © 2010-2017 Alleceny. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Subscribe to our newsletter

FreshMail.pl
 

Subscribe to our newsletter

FreshMail.pl