Promocje

HITY I KITY z Żabki (9-22.08)

Wczoraj ukazała się nowa gazetka promocyjna popularnej sieci Żabka. Kto nie był o 22:59 w tym sklepie i nie kupował nigdy brakującej kromki chleba w piątkowy wieczór ten nie może czuć się prawdziwym Polakiem i niech zaprzestanie czytać ten tekst. 😉

Żabka wpisała się w krajobraz naszego kraju, jak Polska długa i szeroka. Sieć reklamuje się bardzo intensywnie w mediach pod hasłem „Mały wielki sklep”, podkreślając, że będąc tuż za rogiem, posiada na półkach morze produktów w dobrych cenach. Ale reklama reklamą, a prześwietlić ulotkę należy, aby wiedzieć co czeka nas w tej sieci w najbliższych dniach.

Podstawowe dane:

 • Daty obowiązywania: 8 – 22 sierpnia
 • Ilość produktów w ulotce: 273
 • Ilość produktów najtańszych na rynku w momencie startu promocji: 24 (ok 8% oferty)

HITY:

Żabka bardzo mocno stawia na długi weekend, w związku z nadchodzącym 15 sierpnia (wtorek) i przewidywalnie wolnym poniedziałkiem u wielu z nas. Nic zatem dziwnego, że dużą część gazetki poświęca na temat produktów idealnych do spotkań ze znajomymi. Zapowiada to bardzo elegancko: “Przed nami ostatni długi weekend wakacji. Trzeba go w pełni wykorzystać i odpowiednio uczcić zakończenie sezonu grillowego. Zaproś znajomych na barbecue i wskocz do Żabki po „zaopatrzenie”. Warto zatem wskoczyć po:

 • Tarczyński Kiełbasa Śląska 310g – cena za dwa opakowania to 11 pln, pojedynczo 8,79 pln. Produkt jest często obecny w Żabce, ale ostatnio był po 6 pln, więc widać, że z okazji „ostatniego długiego weekendu” czeka nas dobra obniżka o kolejne 10%. Produkt znanej i cenionej marki z pewnością przyda się na niejednym grillu.
 • Konspol Polędwiczka Panierowana 200g kolejna ciekawa propozycja, standardowo w Żabce na promocjach po 4,99 pln, tym razem taniej, cena 4,69 pln – produkt wybitnie wygodny, niejednemu gospodarzowi oszczędził czas przed przyjściem gości.
 • Dla miłośników ryb Lisner Salateria Sałatka norweska z wędzonym łososiem 150 g w świetnej cenie 2,5 pln za opakowanie. Wersje zapasowe: Lisner Jak u Mamy Sałatka z pstrągiem wędzonym 150 g i Lisner Salateria Sałatka hawajska z tuńczykiem i ananasem 150 g też są w tej samej cenie, więc zwolenników sałatek podczas imprezy mamy obstawionych dzięki tym propozycjom.
 • Silna oferta piwa, np. Lech Premium Pils w puszce po 2,5 pln w tym roku tylko w Lidlu w kwietniu to piwo było taniej na promocji (mówimy o braku konieczności kupna czteropaka), Okocim Jasne Okocimskie 0,55 l w puszce – również po 2,5 pln. W Lidlu nieco mniejsze opakowanie półlitrowe jest po 2,49, a w Małpce jest po 3,49 pln. A także nowość, butelkowa Perła Export o pojemności 330ml, aczkolwiek tutaj cena 1,99 pln nie jest specjalnie atrakcyjna w porównaniu do półlitrowej oferty w sieciach Twój Market i Mila – 2,19 pln. Pozostała oferta na piwo (EB, 10,5 , Carlsberg itd.) absolutnie nie broni się przy zakupie jednej sztuki, natomiast w wielopakach potrafią być to zacne oferty – sieć liczy jak widać na „spotkania podczas ostatniego długiego weekendu”
 • Dla sportowców, lub dla tych, którzy po grillu idą pobiegać – bardzo dobra oferta na Oshee Zero cytrynowe 1,99 pln za 500 pln. Konkurencja startuje od 2,5 pln (Tesco).

 

KITY:

 • Pomidor luz, 1kg to nie jest super propozycja w Żabce 3,49 pln to zdecydowanie za wysoka cena o tej porze roku. Można je kupić standardowo, bez promocji poniżej 3 pln w dowolnym sklepie. Nawet bratnia sieć Freshmarket ma go po 2,99 pl
 • Mozarella Galbani 125g – w cenie 2,99 pln to obiektywnie dobra cena, wręcz bardzo dobra. Ale przy promocji w Auchan (2,69 pln) – to 10% różnicy na niekorzyść Żabki
 • Makaron Lubella spaghetti 500g oferowany po 3,29 pln to ostateczny dowód na to, że to nie będzie włoski weekend w Żabce, gdyż produkt ten można już kupić za 2,5 pln za sztukę w Carrefourze oraz poniżej 3 pln w sieciach Eko, Aldik, ABC.

 

Sekcja „HAHAHA”

Kubek z lodem 130g – kawałek plastiku + trochę lodu za 99 groszy  – ok, wygoda, dobre na upał, ale to jest luksus level master. Burżujstwo i 99% marży dla sprzedawcy, już lepiej kupić sobie jakiś batonik za 99 groszy i mieć trochę słodkości w życiu.

Apteczka – węgiel na problemy żołądkowe w cenie 5,99 pln i prezerwatywy Durex po 9,99 pln – i to są naprawdę dobre ceny na te produkty.

 

Ocena końcowa ulotki: 7/10

Plusy: szeroka oferta, dla każdego coś się znajdzie, mały wielki sklep

Minusy: w tak zwanym długim ogonie sporo produktów tak 10-15% droższych niż u konkurencji, no ale w Żabce płaci się za wygodę.

 

 

Copyright © 2010-2017 Alleceny. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Subscribe to our newsletter

FreshMail.pl
 

Subscribe to our newsletter

FreshMail.pl