E-Zakupy

Czym myć wannę akrylową?

Wanny akrylowe są bardzo popularne. Mogą mieć różne kształty i kolory, można w nich instalować hydromasaż. Dłużej trzymają temperaturę niż emaliowane i są od nich mniej śliskie. Są ciepłe w dotyku i mają piękny połysk.

Wadą wanien wykonanych z akrylu jest to, że są mało odporne na zarysowania. Dlatego do ich mycia należy używać wyłącznie specjalnych preparatów do tego przeznaczonych.

Polecam:

  • płyn do mycia i pielęgnacji akrylu >> Sotin R87 oraz

Jeżeli jednak w wannie już są drobne rysy, spowodowane używaniem popularnego mleczka czyszczącego lub osad z kamienia lub inne plamy (np. z rdzy), także nie należy używać silnych i uniwersalnych preparatów czyszczących. Możemy w ten sposób jedynie pogorszyć wygląd naszej pięknej niegdyś wanny.

W przypadku takiego kłopotu z akrylem należy poszukać specjalistycznego preparatu, który pomoże zlikwidować drobne rysy lub osad, ale nie zniszczy delikatnej, błyszczącej powłoki.

Mogę zaproponować dwa preparaty:

którą zlikwidować można drobne rysy i plamy. Gumką pocieramy newralgiczne miejsce, aż do zlikwidowania problemu. Można czyszczoną powierzchnię zwilżyć wodą.

Pasta służy do czyszczenia większych powierzchni niż gumka. Nakładamy odrobinę na miękką i mokrą ściereczkę i szorujemy kolistymi ruchami. Musimy jednak pamiętać, że szorujemy delikatny akryl, dlatego nacisk na jego powierzchnię musi być umiarkowany.Jeżeli do czyszczenia i pielęgnacji przedmiotów wykonanych z akrylu (wanna, brodzik, umywalka) będziemy używać wyłącznie preparatów specjalistycznych, to możemy ich pięknym wyglądem cieszyć się przez długie lata.

Małgorzata Rohnka

Copyright © 2010-2017 Alleceny. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Subscribe to our newsletter

FreshMail.pl
 

Subscribe to our newsletter

FreshMail.pl